Lubini-Clan
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi Pėr Msn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
albanian_boy
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 19/06/2008

MesazhTitulli: Poezi Pėr Msn   Thu Jun 19, 2008 2:29 pm

<HR style="COLOR: #bfbdbd" SIZE=1>
Un jam qajo qe shpirtin ta ncieri, bani te zuri sheri, kuku ti i mjeri, as mjeki sun tsheron,
nkoft se ti gabon. Ruje ma mir veten se ta humba jeten. MOs u shty me mu, se smundesh me fitu.Edhe boten te ma falin une prap do te vuaj, kur e di se dora jote mban unaz te huaj....


Ec ec mos u pendo, zemra ime ty prap te don, skur te vdes do te isha krenare dhe te them
lamtumir bot tradhtare...

mos rri shum ne mendime se ta kam fal ty zemren time!te kam than mos qaj me lot se ty te dua mas
shumti ne ket bot...


U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire vetem pas shume kohe munda te dal
nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat
por nuk e gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje bilete ne te cilen
shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA TEJE!


Kurr mos tė qesht zemra nėse e don tjetrėn! Syt kurr mos tu qelshin nėse e shikon tjetrėn!
Tu thafshin buzėt nėse e puth tjetrėn! Tė zaft gjuha nėse i thu tjetrės " TĖ DUAIch schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich.


Ne mesin e nates ne terrin e zi un rri i zgjuar dhe mendoj per ty sikur te isha rreze hane do
te hyja ne dhomen tende vetem ta dish se sa te dua zdo te jetosh as nje or pa mua.


Te dua te pres paty zdua te vdes me yjet e nates ty te pershendesatje te ni lum ku ka lule shum
kur te jesh ne gjum vi dhe te puthi un.

Vala 900 personin qé e kérkoni ka kcy pi ballkoni,jeta juka merzit ka ra prej katit té dyt,kamen
eka thy né gips eka shti.Para seté vdes qoma ni sms..


Ti edin se tkam dasht dhe besen ta dhash,por nga atri babes une ty té lash,sa veshtir qénka 1 vjet
me kalu,me deshir té nénes njé tjeter me EMARTU...Mos llogaritni n`mu, unė as tabelen e shumzimit nuk e di.

Jeta me gruan, u bo si jeta n`AMERIK. Me to jeton, por nganjėherė ki qejf me gjuajt najė guri nė anėn tjetėr.

Ju tregojsha, qe kjo nuk ka me na qu kėrrka. Qe tash, erdhem!

Me pas ditė, ēka kam me deklaru pėr gazet, kurrė nuk kisha folė.

Kam mendu qe jetojmė si gjoja. Mandej ne "Discowery chanel" e pash nji film pėr gjojen nė Zvicer.

Me i zgjidh problemet me bujqėsi nė Kosovė, duhet vetėm token me shit.

Sot e kam hanger krejt torten e motres. Sonte me siguri kam me hanger dajak.

Unė e rruaj mjekren se m`pengon dhe gruaja i rruan kėmbėt se m`pengon.

Hajt qe po flejnė n`Kuvend, por kanė nisė edhe jerm me folė.
Nese e mban kėtė sms e di se me dashuron nėse e fshin e di se me don,nėse ma kthen mė adhuron.


Nėse sme do tu prisht telefoni,kur t'dalsh n'udhkryq t'shkelt kamioni.ka t'kthehesh te shpia t'vraft perendija.


Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!


- Dashuri, njė emer, emer qė tė therė nė zemer qė kur pėrmendet emri i saj lotėt rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.- Ēka tė shkruaj kur s’kam as fjalė, nuk kam as zemėr, se tė gjitha ti kam falė!

- Lulet nuk mi pranove, tani mė ke zemėruar, kėtė gjest do ta kuptojė se dashurinė time ke refuzuar!

- Bie tė fle, tek ti mendoj, nė enderrat e gjumit ty tė shikoj,
zgjohem nė mėngjes ty tė imagjinoj, pėr tėrė jetėn ty tė dashurojė.

- Do desha tė isha njė pikė loti qė tė lindja nė syte e tu, tė jetoja nė faqet e tua dhe tė vdisja mbi buzėt e tua.


- Mos loto nėse shkoj e s'kthehem. Mos mė pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

- Mos mė pyet si jetoj kur mė ke lėnė vetė, mos kėrko falje nga zemra qė njė herė e vret.

- Mos trokit mė nė dern time, se ajo ėshtė mbyll, sė nė zemrėn qė e theve kurr s’ke pėr tė hyrė.

- Mos mė thuaj, se mė ke dashuruar, tash ėshtė vonė, shumė vonė pėr tu penduar.

- Mos mė pyet pėr ato ēaste qė dikur me mua kalove, mos loto pėr fatin tonė qe ti vetė e shkatėrrove!!!


- Kur njė zė i lenduar do qė tė tregojė diēka, dėgjoje me vėmendje se pėr ty shumė dashuri ka!!


Deshirojė tė shof me sy e tė mos digjem mall pėr ty, vetėm ta dish se sa tė dua s’do jetoje as njė orė pa mua!


- Isha duke pi qaj nė ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota pėr pak kesh tu pėrvelu.

- Kujto erėn e malit ,kujto erėn e lehtė, kujto zemrėn time qė tė don pėr jetė!

- Kur jam nė mendimete t’kam pran zėmres sime kur rrugės heci, shkoj, veē pėr ty mendoj!


- Mos e merr atė lule qė ta falin brigjet po merre zemren time qė ajo pėr ty digjet.


Oh po po, e imja do tė jesh,duart e mija kane me t'zhvesh...,
oh po po,une veē njė gjė e di, tė gjithė do t'na kenė lakmi.

- Pa ty hėna nuk ka dritė,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty tė dua ,
veē ty shpirti im !

- Puthja! Dy herė hyra sot ne dush, dy herė dola i tharė. Puthjen qė mė le nė gushė nuk desha uji tė ma marrė!!

- Puthjet mė tė ėmbla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur mė the: Tė du!

- Qė nga hera e parė kur unė ty tė shikova, nga ato momenente unė nė ty u dashurova !


- Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, mė dhuro njė puthje se nuk bėhet kiameti !

- Tė dua pa masė tė dua pa mbarim tė dua mė shumė se sa shpirtin tim.

- Tė dua ,tė dua pėr ty do tė vdes por ti a mė don mua? Pėrgjigje po tė pres!

- Tė dua me shpirt ,tė dua me zemėr dėshirojė tė kemi tė njėjtin mbiemer.

- Tė dua si vetė vetėn nuk gėnjej nė dashuri, pėrgjithnjė tė jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!


- Kėtu jam dhe po pres qė pran meje tė ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurinė, bėje si njė kuror lulesh!


- Pse kjo Zemra ime kėrkon dashuri prej teje? Tė lutem kthehu pėrsėri dhe rri pėrgjithmon pran meje!


- Dy zogjė jemi njė shpirt e kemi,mė vjen shumė keq e dashur qė afer s’jemi.


- Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kotė se fillon me puthje dhe mbaron me lotė!


- Nė ketė natė tė qetė pran dritares qendrojė,shiqojė yjet nė qiell dhe pėr ty mendojė.

- Nė lule me erė putheshim ngaherė, dhe si burr' e grua losnim nėnė ftua.


- Puthjet mė tė ėmbla ti mi ke dhurua, jetėn ty ta fala kur mė the tė dua.

- Sa e ėmbėl ėshtė jeta, sa e ėmbėl ėshtė rinija por mė e ėmbla qenka dashurija !


>> >>60 sekonda ne minut mendoj per ty/ 60 minuta ne orė jam me ty/\ 7 dit ne jav merzitem per ty/\ 365 ditė ne vitė te dua vetem ty


>> >>me fal qe te desha me fal qe te dua
>> >>gjithmone ke per te mbetur dicka me vlere per mua


>> >>O zot me beso dy zemera i bashko dy lule mos i thaj dy te dashur mos i ndaj


>> >> Sa Buker qesh Sa buker Shiqon te dua per bes, sa qe nuk beson qka met shkru e qka met then Kur zemra ime veq ty te don


>> >>Thon Se Dashuria E Par Nuk Harrohet Por Mua As Qe Me Kujtohet


>> >>Mos e lejo veten nė moshen rinore njė budallic e rrugės te quaj dashnor...


>> >>Tuli Far Lavire Sot Don me ta Shkatrru Jeten,se nuk ka Jet Per Veti e Ty T'ban me Vra Veten


>> >> -prishtina vend turistik ferizaji vend simpatik gjilani vend i rinis PRIZRENI vend i dashuris


>> >>kur buzet e tua bashkohen me te mijat ather e kupton qka esht dashurija


>> >>Un tasier e ti disket dashurija jon
>>"WINDOWS"98


>> >>Nese dashurija te dukete urrejtje ruaje per vet nese dashurie te duket plumb ruaje per fund


-Je aq i/e shemtuar sa qe kur ulesh pran kompjuterit aktivizohet antivirusi


As tigri as luani,as deti as oqeani,as bota me mundime smund te ndaj nga zemra ime. 1000 Jet po ti kisha ti do te mi mirrje une po vdes e ti jeto kujt per mua mos i trego.


Per netet e errėta ti je DRIT,per jeten time ti je SHPIRT,per zemren time ti je GJAK, pa ty smund te jetoj ASPAK".

»-(Æ„Æ)-» ?? ??a ????? «-(Æ„Æ)-«


Ne kete kuti kam nje helm te zi,nese ti me trathton un do ta pi.


-Te kam shti ne zemer te kam mbyll me dry qelsi me ka humbur ti ke mbet aty


Jeta ėshtė ėndėrr"REALIZOJE" Jeta ėshtė enigm"ZBULOJE" Jeta ėshtė roman"LEXOJE" E till ėshtė Jeta JETOJEEEE!


nata eshte e erret dhe e ftoht te kerkoj se gjej dot me ty lidhen shum kujtime ku je fshe pigjamja ime.


kimi oj kimi formulat spo ti di qe dy vjet ne klas zemren ma ki plas.


nina nona neper mal e kom djalin sa ni kal nina nona neper grop qiken e kom sa ni lop nina nona ne feder 100%ki me u bo peder.


Ec more shpejt se te ikėn delet oooo njeri.


Ma ka lon gjyshi amanet mi nguc qikat ne internet.


Ma ka lon gjyshi amanet mi nguc qikat ne internet.


ndahet klasa ne dy pjes gjysa kalon gjysa met per vjesht ndalu pak me u mendu intervencat qysh mi qu.


blllok per kullerica dillit per budallica onlain vetem per caricaaaaaaaaaaaa


sa ma shum qe po I njo nejrzt aq me shum po I du kafshtjom si dilli jom si han si shpat kaspin em ka bo nana


qysh ka thon aj i moqmi spo di spo di


skom nika makn vjedhe


lazdreka mami qika ebabit motra dikujt femra e sa kujt


nje dit shtator tha profsori dashuri po qoni msimi pe lshoni


drandofili fleta fleta qysh e elypa femnen qashtu e gjeta


kur te pash ty i rash tafiks me kry


Dije mire qa po te them se ti je nafaka jem ski shanca me me lshu pa mum marr per gruuuuuu*


Face si Ari Syt si Zjarri me nje shikim krejt te kalli!!!


Un s'tė Dua, dhe s'ta Rrasi! Kur te Dua, Zemrėn te Plasi.


Tė Dua aq shumė qė tėrė natėn rri pa gjumė


U qfar seni luni pak prej veni hajde punoni najsen a pe shini se veq po neniPe ja nisi 3 2 1 kadaldale n'gjak kom me t'hi kom me tu bo si raki pa mue me nejt shanc nuk ki


Zemra jem shpirti jem kur po t'shoh kryt po m'dhem


Hacker jam hacker i thom vetit une jam qaj qe ja nxon venin mbretit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi Pėr Msn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Poezi pėr dashurinė
» ANILA KATI:Dy poezi
» Agim Xhemali :Partia Enverit
» Poezi,Lek Prenga Gjeqi:Loti i nenes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Lubini-Clan :: Chat Programe :: Msn-
Kėrce tek: