Lubini-Clan
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Van Persie: Lėndimet mė kanė shėrbyer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
albanian_boy
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 19/06/2008

MesazhTitulli: Van Persie: Lėndimet mė kanė shėrbyer   Thu Jun 19, 2008 1:09 pm

<IMG height=210 alt="Robin van Persie" src="http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0619000021277_m.jpg" width=210 border=0><STRONG>Sulmuesi i Holandės, Robin van Persie, beson se faza e njėpasnjėshme e lėndimeve i ka ndihmuar qė ai tė jetė nė njė formė tė shkėlqyer nė Euro 2008.</STRONG>
<P>Van Persie u zgjodh njeriu i ndeshjes nė takimin tė cilin Holanda e fitoi kundėr Rumanisė, 2-0, gjatė tė cilit ai e shėnoi golin e dytė nė kėtė Kampionat Evropian.<BR><BR>24-vjeēari ka shkėlqyer edhe kundėr Francės dhe Italisė, duke i ndihmuar skuadrės sė tij qė t’i fitojė tė gjitha ndeshjet nė “grupin e vdekjes”.<BR><BR>“E kemi pėrcjellė njė mesazh me lojėn tonė, ndėrsa unė po i shijoj dobitė nga mosloja ime gjatė lėndimeve”, ka thėnė sulmuesi i Arsenalit.</P>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Van Persie: Lėndimet mė kanė shėrbyer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Lubini-Clan :: Sport :: Football-
Kėrce tek: